SCOALA GIMNAZIALA NICULESTI promoveaza in randul elevilor sai un stil de viata sanatos si echilibrat, insuflandu-le acestora dragostea si pasiunea pentru sport. Astfel, elevii nostri, coordonati de cadrele didactice de educatie fizica si sport, participa an de an la diverse competitii sportive. Pe langa participarea la numeroase concursuri, scoala noastra a organizat si multe competitii sportive la care au participat multe scoli din CENTRUL METODIC BALENI.

Pastrand traditia, si anul acesta, SCOALA GIMNAZIALA NICULESTI a organizat in data de 13 ianuarie 2023 COMPETITIA SPORTIVA U10-fotbal. Echipa scolii noastre, coordonata de domnul profesor de educatie fizica si sport-STOICESCU MARIUS SILVIU– a castigat LOCUL I.

PREMII:

LOCUL I:-SCOALA GIMNAZIALA NICULESTI